Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

3Kas/114

Milletvekili Lütfü Türkkan bursu alacaklar belli oldu

2011.11.02 l türkkan burs komisyonu 005 Milletvekili Lütfü Türkkan bursu alacaklar belli oldu

Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan bursu için 284 öğrenci, Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına kaydını yaptırdı.

Milletvekili maaşını yükseköğrenim öğrencilerine burs yardımı olarak vereceğini ifade eden ve bunu 29 Ağustos 2011 tarihinde imzalanan protokol ile resmileştiren Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’ın bursuna hak kazananlar belirlendi.

50 öğrenciye 200’er TL. olmak üzere eğitim burs için Üniversitelerin Tıp, Hukuk, Siyasal. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinde okuyan ve ailesi Kocaeli ilinde ikamet eden 284 öğrenci başvurdu.

Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy Başkanlığında, İsmet Çalışkan (Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü), Nevzat İspirli (İl Milli Eğitim Müdürü), Ahsen Okyar (Kocaeli Aydınlar Ocağı İlim ve İstişare Kurulu Başkan Vekili), İsmet Çiğit (Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Müdürü) ve Süleyman Pekin’den (Türk Eğitim Sen Kocaeli 1. nolu Şube Başkanı) meydana gelen Değerlendirme Kurulu 16’sı Tıp Fakültesinde okuyan 40 öğrenciyi tespit etti. Burs alacak 10 öğrenciyi ise Milletvekili Lütfü Türkkan belirleyecek.

Öğrencilerin burs paraları Kasım ayı içersinde banka hesaplarına yatırılacak.

2011.11.02 l türkkan burs komisyonu 005 Süleyman Pekin (Türk Eğitim Sen Kocaeli 1. nolu Şube Başkanı), Ahsen Okyar (Kocaeli Aydınlar Ocağı İlim ve İstişare Kurulu Başkan Vekili), İsmet Çalışkan (Kocaeli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü), Vali Yardımcısı Mustafa Ünlüsoy, Yeliz Ünsoy (Sosyal Yardım Uzmanı) ve Adnan Kalyoncu (İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı)

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (4) Geri izlemeler (0)
  1. Kalan 10 kişi de belilendi mi acaba?

  2. Kalan 10 kişi de belirlendi mi acaba?

  3. Önümüzdeki hafta belirlenecek gibi gözüküyor… Bu gün için kesin bilgi yok..

  4. ben sakarya üniversitesinde siyaset bilimi ve kamu yönetimi okuyorum ailem çayırova emekte oturuyor,burs için gerekli evraklara nereden ulaşabilirim ve başvuru bizzat mı yapılıyor?


Leave a comment

Geri izleme yok.