Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

23Mar/170

Ahsen Okyar’dan açıklama var – İbrahim GÜRSEL

2_bAhsen Okyar’dan açıklama var – İbrahim GÜRSEL

Kocaeli Aydınlar Ocağı'nın cumartesi günü 'Milli İradeye Saygı' konulu konferansa MHP'den ihraç edilen Meral Akşener'i konuşmacı olarak getirmesini yanlış bulduğumu, 'Aydınlar Ocağı'nın üzerine vazife değildi' konulu yazımda belirtmiştim.

Akşener'e bu toplantıda Ülkü Ocakları tepki göstermişti. Bunun olacağını bile bile 16 Nisan'a çok az bir süre kala bu gerilimi yaratmaya gerek yoktu. Aydınlar Ocağı'nın bu işi üzerine alarak, salonda başlayan toplantıyı sokağa taşırması, her ne gerekçe olursa olsun yanlıştı.

Aydınlar Ocağı kurucularından ve 7 dönem başkanlık yapan Ahsen Okyar, yazı yayımlandıktan sonra beni arayan tek isimdi. Eksik olmasın, hala bu konularda duyarlılık gösteren ender insanlardan biri. Her zaman olduğu gibi yine son derece nazik şekilde yazıyla ilgili şunları söyledi:

"Ben 2000'li yılların başında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a muhtar bile olamaz derlerken ve herkes tepki gösterirken, İstanbul Florya'da 250'si ilimizden 500 kişilik toplantı organize etmiştim. O zamanlar bu toplantıya karşı çıkan, eleştiri yapan, yazı yazan kim varsa bugün Cumhurbaşkanın en yakınında olmak için çırpınıyor. Çevresini sarıyor. Çok şükür bizim mevki, makam derdimiz olmadığından yerimizi koruduk. O gün hangi duyguları taşıdıysak, sonrasında da aynı kaldık. Cumhurbaşkanı bazı toplantılarda bizzat bizi sorduğu halde duruşumuzu değiştirmedik. Yarın Meral Akşener için de aynı şeyler gerçekleşebilir. Meral Hanım, Aydınlar Ocağı'nın elinde büyüdü. Açıkçası bu program hazırlanırken bize danışılmadı. Ama Aydınlar Ocağı'nın kurucularından olan Meral Hanım'ın bu toplantısını doğal karşılarım".

Ahsen Okyar'a telefonda da belirttim. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Meral Akşener'in durumunu yan yana getirmek bana göre mümkün değil. Açıkça bir çarpıtma olur. Erdoğan'ın siyaset hakkını elinden almışlardı. Hukuk kullanılarak haksızlık yapılmıştı. Toplumda çok seviliyordu. Meral Akşener ise parti içinde genel başkanlık yarışı yaparken bu durumlara geldi. MHP'de istediğini alamayınca meydanlarda farklı projelere girişti. Üstelik, kopup geldiği camiada hırs ve öfke ile hareket edenler dışında seveni yok. Her şey zorlama duruyor.

Meral Akşener, bunların yerine CHP’den ayrılan Emine Ülker Tarhan gibi yeni parti kursa kimsenin itirazı olmazdı. Ama Erdoğan'ın geçtiği yollardan ben de geçiyorum fotoğrafı vererek, MHP tabanıyla uğraşmaya, toplumun huzurunu bozmaya bence hakkı yok. 

Okyar'ın dün başka, bugün başka konuşarak AK Parti'de üst basamaklara tırmanan, dün hakaret ettiği insanların şimdi peşinden koşup, herkesten fazla AK Partili ve "Reisci" gözüken insanlar hakkındaki eleştirisine katılmamak mümkün değil. Ama buna bakıp, Meral Akşener'i haklı gösteremeyiz.

http://www.buyukkocaeli.com.tr/ahsen-okyardan-aciklama-var-164yy.htm

x5

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.