Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

27Nis/161

Akkoyun, sezona birincilikle başladı

e39b9d16-6140-4d6b-9781-cb0b94fdbdbe  Altınova Belediyesi tarafından organize edilen 2. Hersek Yağlı Güreşleri’nde Hasan Cengiz’i mağlup eden Kandıralı Faruk Akkoyun, şampiyon oldu

2016 yılının ilk yağlı güreşlerine Altınova Belediyesi tarafından organize edilen 2. Hersek Yağlı Güreşleri ev sahipliği yaptı. Yalova’nın Altınova ilçesine bağlı Hersek Mahallesi’nde bu yıl 2’incisi gerçekleştirilen Hersek Yağlı Güreşleri’nde 13 ayrı kategoride 400 pehlivan mücadele etti. Güreşleri Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, Altınova Kaymakamı Nurullah Kaya, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral da takip etti.

ŞAMPİYON; FARUK AKKOYUN
2015 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Orhan Okulu, 2014 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Fatih Atlı, 2013 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı İsmail Balaban, 2003 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Hasan Tuna, 2005 Yılı Tarihi Kırkpınar Baş Pehlivanı Şaban Yılmaz gibi isimlerin çime çıktığı güreşlerde Hasan Cengiz’i mağlup eden Faruk Akkoyun, şampiyon oldu. İkinci Hasan Cengiz, üçüncülüğü ise İsmail Balaban ve Orhan Okulu aldı. Başaltında ise Durmuş Altın birinci olurken, Rıfat Poyraz ikinci oldu. Akkoyun’a kupa ve altın kemerini ise Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz verdi.

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (1) Geri izlemeler (0)
  1. Faruk AKKOYUN kardeşimizi tebrik ediyor, darısı KIRKPINAR’ a diyorum.
    Başarılarını takip ediyor ve devamını diliyorum.


Leave a comment

Geri izleme yok.