Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

14Mar/160

Birlikte Türk Milletiyiz "Adımız Andımızdır!"

Birlikte Türk Milletiyiz_Mustafa Nevruz SINACI, ULUSAL HABER

Başlarken Toplanıyoruz

Birlikte Türk Milletiyiz Topluluğu olarak ilk toplantımızı yapıyoruz. Yakından tanışmak ve hazırlanan metin ile buna dayalı olarak yapacağımız çalışmaları değerlendirmek üzere 13 Mart Pazar günü saat 13.30-18.00 saatlerinde Türkiye Barolar Birliği salonunda buluşuyoruz.

Bu çok önemli toplantıya bütün katılımcıları bekliyoruz.

Birlikte Türk Milletiyiz "Adımız Andımızdır!"

Bizler; Türk Milletinin egemenliğini, vatanın bütünlüğünü ve Milletin birliğini tehdit eden çok yönlü ve çok kaynaklı tehlikeler karşısında “Birlikte Türk Milletiyiz - BTM” adı altında bir araya geldik.

Amacımız; millî varlığımızı hedef alan görüş, eylem ve olaylar karşısında, Türk Milletini bilgilendirmek ve Türk Milleti adına hareket edenleri uyarmaktır. Bunun için hukukun ve demokrasinin bahşettiği bütün imkânları kullanmaya kararlıyız. 1919’da Amasya Genelgesi ile bütün cihana haykırıldığı gibi, bugün de tekrarlıyoruz:

Vatanın bütünlüğü, milletin istiklâli tehlikededir. Siyasî iktidar üzerine aldığı sorumluluğu yerine getirememektedir. Milletin istiklâlini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.

Türk Milleti asırlardır aşiret, kavim, etnisite, mezhep ayrımlarının üstünde ve ötesinde kimliğinin ve birliğinin şuurunda, insanlığın şerefli bir üyesidir. Milletimizi ve vatanımızı ilkel varsayımlarla bölmek, vatanımızı emperyal siyasî emeller uğruna parçalamak isteyenlere karşı atılacak ilk adım, birliğimizi ve bölünmez bütünlüğümüzü teyit ve takviye etmektir.

Türk kimliğimizi ve millî birliğimizi inkâr edenlere varlığımızı bildirmektir.

Son yıllarda yaratılan sis perdesinin gizlediği gerçek şudur: Biz, tek tek her birimizin sandığından çok daha fazlayız ve birliğimiz ve bilincimiz sanılandan çok daha sağlamdır.

Tehdit ve tehlikelere karşı hukuk ve demokrasinin desteğinde Türk milletini bilgilendirmek, kavram ve söylem birliği sağlamak için olayları isimlendirmeye, kavramlaştırmaya özel dikkat harcayacağız.

    Paneller, sempozyumlar, konferanslar düzenleyeceğiz. Basın bildirileri yayınlayacak, önemli konularda yürüyüşler, toplantılar yapacağız. TV’lerde programlar, açık oturumlar düzenleyeceğiz. Uzmanlara raporlar hazırlatacak, bunları kamuoyuna ve yetkililere ulaştıracağız. Her çalışmanın sonunda sorunların çözümü için ne düşündüğümüzü de açıklayacağız.

Bize katılın, bu varlık mücadelesini birlikte yürütelim. Bu bir, “Uyan ve millî egemenliğe sahip çık!” çağrısıdır. Türk Milletinin bütün duyarlı evlatlarını, aralarındaki ihtilafları erteleyerek, varlık hukukumuzu savunmaya davet ediyoruz.

Bu çalışma, yurdun her tarafına, yayılacak ve katılmak isteyen her Türk vatanseverine açık olacaktır.

Saygılarımızla.

****

Şu ana kadar katılanların sayısı 350’yi geçti. Bunlardan bazıları şunlardır:

Prof. Dr. A. Bican ERCİLASUN, Yazar Aslan BULUT, Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, Dr. Canan Arıtman, Eski 2. Ordu Kom. Orgeneral Edip Başer, Yazar Emine IŞINSU, Prof. Dr. Ethem Ruhi FIĞLALI, Prof. Dr. Hasan TUNÇ, Emekli Korgeneral Hasan KUNDAKÇI, İstanbul Barosu Genel Sekreteri Hüseyin ÖZBEK, Prof. Dr. İskender ÖKSÜZ, Prof. Dr. Kemal ÜÇÜNCÜ, Prof. Dr. Mustafa ERKAL, Prof. Dr. Mustafa KAFALI, Eski Kültür Bakanı Namık Kemal ZEYBEK, Yazar Nihat GENÇ, Eski Donanma Komutanı Oramiral Nusret GÜNER, Eski Devlet Bakanı Sadi SOMUNCUOĞLU, Eski Kültür Bakanı Prof. Dr. Suat ÇAĞLAYAN, Eski Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Şükrü Sina GÜREL, Eski TBMM Başkan Vekili Uluç GÜRKAN, Gazeteci, Yazar Yücel HACALOĞLU…

Ben de varım diyorsanız, aşağıdaki adresi tıklayıp adınızı, soyadınızı, unvan veya görevinizi epostayla göndermeniz yeterlidir.

btmhareketi@gmail.com,

http://birlikteturkmilletiyiz.org/

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.