Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

25Eki/150

Gazimagosa’da Kapalı Maraş -33

IMG_1062     15 Mart 2015 Pazar / Gazimagosa’da mutlaka görmeniz gereken bir yer var: Kapalı Maraş.

Kapalı Maraş’ı görmeden Kıbrıs’tan dönmeyelim dedik. Bu bölge 1974 çıkarmasından önce Sophia Loren, Micheal Jackson gibi ünlülerin evlerinin olduğu, Las Vegas kadar önemli bir turizm merkeziymiş. Çıkarma esnasında oldukça zarara uğrayan bu bölgeye günümüzde girişler yasak. Rum tarafıyla Türk tarafı arasında bir tampon bölge burası. Ve yıkık evleriyle, yağmalanmış bakkallarıyla, sokaktaki tozlu converseleriyle, olduğu gibi kalmış, her iki taraf da dokunamıyor!

Ancak Kapalı Maraş’ın etrafında sadece tel örgüler var. Etrafında yürüyerek gözlemleyebilirsiniz. Bu yol sizi plaja kadar götürecek. Plajdan da Sophia Loren’in evi başta olmak üzere bombalanmış, kurşunlanmış çok sayıda ev ve otel göreceksiniz. Kimisinin tabelasının yarısı hala rüzgarda sallanıyor, kiminin de harap haldeki panjuru… İnsanlığımızı hatırlamak, sorgulamak için eşi benzeri olmayan, müthiş bir yer Kapalı Maraş.

Diğer yandan, buranın denizi muhtemelen daha önce gördüğünüz tüm iyi denizlerle kıyaslanabilecek güzellikte.

IMG_1058Çetin Mut, Hasan Uzunhasanoğlu

IMG_1059

IMG_1060Ayşe Çapçı

IMG_1062Doğu Akdeniz Üniversitesi Yabancı Diller ve İngilizce Hazırlık Okulu Akademik İşler Koordinatörü Dr. İsmail Erkan Arkın, Hasan – Emine Uzunhasanoğlu, Ahsen – Nursel Okyar, Elvan – Çetin Mut, Yunus Özen, Ayşe Çapçı

8Hasan – Emine Uzunhasanoğlu

9

10Hasan – Emine Uzunhasanoğlu, Ahsen – Nursel Okyar, Elvan – Çetin Mut, Yunus Özen, Ayşe – Dr. İsmail Çapçı

11

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.