Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
31Ara/170

Sivas – Tokat Seyahati – 4 / Musa ORDU

musa orduSivas - Tokat Seyahati – 4 / Musa ORDU

Bundan önceki yazımda Divriği'de tarihi konaklar ile yine tarihi Ulu Camii'ni ziyaret ettikten sonra, İstanbul'dan gelen bazı arkadaşların akşam 20.oo uçağına yetişecek olmaları sebebiyle, saat 17.oo sıralarında Divriği'den ayrılarak, Sivas'a doğru hareket ettiğimizden bahsetmiştim. Şimdi kaldığımız yerden devam ediyorum.

İstanbul'a dönecek olan arkadaşları uçağa yetiştirebilmek için yolda hiç zaman kaybetmeden son sürat Sivas Nuri Demirağ Hava Alanına gitmek üzere yola çıktık. Saatler ilerledikçe uçağın kaçırılacağı endişesiyle İstanbul'a gidecek arkadaşlar bir hayli tedirgin olmaya başladı.  Fakat Kaptanımızın dikkat ve mahareti sayesinde Allah'ın izniyle saat 19.15 de hava alanına geldik. Bu suretle İstanbul'a gidecek olan yolcular derin bir "oh" çekti. Buradan İstanbul yolcularını uğurladıktan sonra, arabada kalan arkadaşlar ile beraber kaldığımız otele döndük.

24Ara/170

Kocaeli Aydınlar Ocağı Mensupları’nın Çanakkale Seyahati / 4 – Musa ORDU

musa orduKocaeli Aydınlar Ocağı Mensupları’nın Çanakkale Seyahati / 4 – Musa ORDU

Bundan önceki yazımızda araba vapuru ile Çanakkale'den karşı sahile geçtiğimizden bahsetmiştim.

Karşı sahile geçince, hayırlısı ile İzmit'e dönüş yolculuğumuz başlamış oldu. İzmit'ten hareketimizde olduğu   gibi  yine  Kafile Başkanı  Mustafa Bey yolculuğumuzun hayırlara vesile  olması  ve kazasız belasız bir yolculuk yapabilmemiz için El Ezher  Mezunu  Cemal  Barış Bey kardeşimizden  bir Aşrı  Şerif  okumasını rica etti.. Cemal Beyde bu defa her Yatsı Namazından sonra okunan ve halk arasında Amenerrasülü olarak bilinen BAKARA Suresinin son iki ayeti olan 285 ve 286 Ayetlerini o güzel sesiyle okudu. Kendisine teşekkür edildi.

Keşan istikametine doğru yolumuz devam ederken yeni sürprizlerle ile karşılaştık. Şöyle ki, araç komutanı Mustafa Kemal Cerrahoğlu ve arkadaşları kafilenin "EN"lerini seçmek için kendi aralarında gezi boyunca bir çalışma yapmışlar. Mustafa Bey bir ara mikrofona gelip, arkadaşlar size bir sürprizimiz var deyince tabi ki herkes merak etti. Nedir diye sorduğumuzda  Mustafa  Bey,  gezi boyunca bir çalışma yaptıklarını ve çalışmanın neticesinde de kafilenin  "EN"lerini tespit ettiklerini söyledi..Yerimiz dar olduğu ve ekip de kalabalık olduğu için açıklanan isimlerin hepsini buraya yazmama imkanı olmadığı için örnek olması bakımından sadece birkaç kişinin isminden bahsedeceğim. Bu bakımdan buraya ismini yazmadıklarım sakın alınmasınlar.

-Av. Ruhittin Sönmez ve Ailesine Jüri özel ödülü,

-Ahsen Okyar'a, Hanımından her an telefon bekleyen Adam ödülü,

-Cemal Barış'a en kalabalık aile ödülü,

-Ali Kahraman ve eşine en uyumlu çift ödülü

-Cengiz Arslan'a bilge Adam ödülü

-İdris Türkten'e de Başkanına en çok sahip çıkan Adam ödülü verildiği açıklandı. Arkasından da"EN"seçilenlerin her birine küçük birer hediye verildi. Tabi ki bu da ekip arasında hoş bir durum meydana getirdi.

18Ara/170

Kocaeli Aydınlar Ocağı Mensupları’nın Çanakkale Seyahati / 3 – Musa ORDU

musa orduKocaeli Aydınlar Ocağı Mensupları’nın Çanakkale Seyahati / 3 – Musa ORDU

Bundan önceki yazımızda 39.Şuranın ikinci gün çalışmalarının da tamamlandığını ve akşamüzeri saat 22.oo sıralarında otelimize gittiğimizden bahsetmiştim.

Şuranın 3. Günü programı saat 9.30 da başlayacaktı. Bunun için sabah 9.oo sıralarında kaldığımız ARTUR Oteli de kahvaltılarımızı yaptıktan sonra tam zamanında Şuranın yapılacağı salonda yerlerimizi aldık. Şuranın bugünkü toplantısında,  ilk günkü toplantıda kurulan Sonuç Bildirisi Hazırlama Komisyonunun hazırlamış olduğu 39. Şura Sonuç Bildirisinin okunması icap ediyordu. Nitekim toplantı başlayınca salonda bulunan üyelere, komisyon tarafından Sonuç bildirisinin hazırlanmış olduğu ifade edilerek, bildirinin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür edildi. Arkasından da 13 madden ibaret olan üç sahifelik bildiri okundu.  Okuma işlemi tamamlandıktan sonra bazı üyeler söz alarak, bildiri ile alakalı düşünce ve kanaatlerini açıkladılar. Konuşanların tamamı bildirinin iyi hazırlanmış olduğunu, günümüz meselelerinin vukufiyetle dile getirilmiş olduğunu ifade ederek, onlarda bildiriyi hazırlayanlara ayrı ayrı teşekkür ettiler. Yapılan bu değerlendirme konuşmalarından son 2014 Yılı Mayıs Ayındaki 40. Şuranın Azerbaycan'da yapılacağı üyelere bir defa daha duyuruldu. 40. Şuranın Can Azerbaycan da yapılacak olması salonda bulunanlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

14Ara/170

Kocaeli Aydınlar Ocağı Mensupları’nın Çanakkale Seyahati (2 ) – Musa ORDU

musa orduKocaeli Aydınlar Ocağı Mensupları’nın Çanakkale Seyahati (2 ) – Musa ORDU

Bundan önceki yazımızda 39. Şuranın birinci günü çalışmalarının tamamlandığını ve akşamüzeri dinlenmek üzere kaldığımız Otel ARTUR'a gittiğimizden bahsetmiştim.

Ertesi günü sabahleyin saat 5.30 da kalkıp yakınımızda bulunan bir camiye Sabah Namazını kılmak üzere giderken yolda 25 - 30 kişilik bir grubun hızlı hızlı yürümekte olduğunu gördüm. Birisine yaklaşarak hayrola sabah sabah böyle nereye gidiyorsunuz diye sordum. Amca, biz Sabah Namazına gidiyoruz diye cevap verdi. Peki siz böyle grup halinde nerden geliyorsunuz, kimsiniz? diye sorduğum da ise, Biz 1915 Ruhu Gençliğiyiz, biz böyle her sabah muhtelif camileri gezeriz dedi. Tabii ki bu durum çok hoşuma gitti.Biraz ileride bizim Kocaeli Ekibinden Cemal Barış ile karşılaştık. Yanında 7 yaşındaki oğlu Hasan Buğrahan Barış da vardı. Hep beraber camiye vardık. Allah'ın izniyle Sabah Namazını kıldıktan sonra İmam Efendiden cami hakkında bilgi aldık.Caminin ismi Yalı Cami olup,yapılış tarihiçok eski imiş. Cami çıkışında Cemal Bey gençlerin fotoğrafını çekti. Ayrılırken gençler bizi kahvaltıya davet etti. Fakat Biz kendilerine teşekkür ederek otelimize döndük.

11Ara/170

Kocaeli Aydınlar Ocağı Mensuplarının Çanakkale Seyahati ( 1 ) – Musa ORDU

musa orduKocaeli Aydınlar Ocağı Mensuplarının Çanakkale Seyahati ( 1 ) – Musa ORDU

Aydınlar Ocakları'nın Kosova'da yapılan 38. Şurasında alınan karar gereğince, 2013 Kasım ayındaki,  39. Şuranın  şehitler diyarı Çanakkale'de yapılmasına karar  verilmişti.

Alınan bu karar gereğince  1 - 3  Kasım  2013 tarihleri arasında yapılacak olan şuraya iştirak edeceklerin tespit edilmesi maksadıyla aylar öncesinden ocak mensuplarına  duyuru yapılarak katılma şartları ve uygulanacak olan program hakkında bilgi verilmişti . Verilen bilgiye göre 01 Kasım 2013 Cuma günü sabah saat  06.45 de Perşembe Pazarından hareket edilecek, 03 Kasım 2013 Pazar günü  akşam da dönülecekti.  Bu seyahate,
-Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Av. Ruhittin Sönmez ve eşi  Dr. Ayşe Gülden Sönmez,
-İlim İstişare Kurulu Başkan Vekili  Mali Müşavir Ahsen Okyar,
-Ocak Sekreteri  Ziraat Mühendisi Hasan Uzunhasanoğlu,
-Harita Mühendisi  Ali Kahraman ve eşi Asuman   Kahraman,
-İSKİ Eski Yönetim Kuru Üyesi Musa Ordu ve Refikası Reyhan Ordu,
-Yeminli tercüman Cemal Barış ve eşi  Harita Müh. Hatice Nur Barış, Çocukları Hasan Buğrahan Barış, Hayrettin Gürsoy Barış, Cihan Fatih Barış,
-SEKA eski Daire Başkanlarından İlhan Özsoy,
-Yalova Ünv. Öğretim Görevlisi  Bilgisayar Öğretmeni Yunus Özen
-
Makine Mühendisi İsmail Kaya
-Tekniker İdris Türkten
-Kim.Yük Müh. Mustafa Görgün,
-Çevre Müh. Burak Elbay  iştirak etmişlerdir.

9Ara/170

Kocaeli Aydınlar Ocağı Mensuplarının Ankara Seyahati – Musa ORDU

musa orduKocaeli Aydınlar Ocağı Mensuplarının Ankara Seyahati (1) – Musa ORDU

Aydınlar Ocağı Derneklerinin her yıl Mayıs ve Kasım Aylarında olmak üzere yılda iki defa Şurası yapılmaktadır Bu minval üzere bu yılki 2017 Kasım Ayı Şurası da bundan 6 ay önce Samsun'da yapılan toplantıda alınan karar gereğince Ankara Aydınlar Ocağı Başkanlığının ev sahipliğinde yapıldı. Yapılan bu şura 46. Şura oluyordu.

27-28-29 Ekim 2017 tarihleri arasında Ankara da yapılan bu toplantıya Kocaeli Aydınlar Ocağı mensupları olarak,

Ocak Başkanı Av. Ruhittin Sönmez Beyin riyasetinde bir ekip ile iştirak edildi. Ocak mensuplarından bu Şuraya

-Ocak Başkanı Av. Ruhittin Sönmez ve eşi Dr. Ayşe Gülden Sönmez,

Ocak Başkan Yardımcısı ve 55 dilde Tercüme Bürosu Sahibi Cemal Barış ve eşi Harita Mühendisi Hatice Nur Barış ile mahdumları Hasan Barış, Hayrettin Barış, Cihan Fatih Barış,

-Ocak Genel Sekreteri İnş. Y. Müh. Mithat Bora Bulut,

-Ocak Eski Başkanı, Mali Müşavir Ahsen Okyar,

-Ocak Yönetim Kurulu Üyesi, İdris Türkten,

-İSKİ Eski Yönetim Kurulu Üyesi Musa Ordu ve eşi Reyhan Ordu

-Bahçecik Belediyesi Eski Başkanı İbrahim Gencer

-Eğitimci, Yazar Süleyman Pekin

-Ocak Yönetim Kurulu Üyesi Kim. Yük. Mühendisi, Mustafa Görgün,

İştirak etmiştir.

29Kas/170

KAMAN’I ‘KURTLAR SOFRASI’ BEKLİYOR – Zeynep Yalçın AKSAN

indirKAMAN’I ‘KURTLAR SOFRASI’ BEKLİYOR - Zeynep Yalçın AKSAN

Not; Sevgili Zeynep kardeşim okuyacağınız yazısında adımı sehven yazmış herhalde.. Çünkü bu konunun hiçbir yerinde yokum. Sadece Doktor beye başarılar diliyorum. Ahsen Okyar

Yaklaşık iki ay önce kurulan İYİ Parti, önümüzdeki ay Ankara’da ilk olağan kongresini gerçekleştirecek.

Partinin genel başkanlık koltuğunda ise aslen İzmitli olan Meral Akşener oturuyor.

Akşener’i kentimizde tanımayan yok, akrabaları burada, eşinin iş yeri halen İzmit’te.

İçişleri Bakanlığı gibi kritik görevlerde bulundu, ismi her zaman ön plandaydı.

Şimdi de kurduğu partiyle adından söz ettiriyor.

Akşener’in kendi memleketi olduğu için il başkanı hep merak edildi, hesaplar yapıldı.

Kocaeli il başkanlığına oturan isim ise Wellborn Luxury Otel’in sahibi Haluk Ulusoy oldu.

Ancak daha önce sosyal medya hesaplarından yazdıkları ve genel merkezin haberi olmadan İzmit ilçe başkanlığı için isim açıklaması büyük bir rahatsızlığa neden oldu.

9 gün sonunda da sağlık sorunlarını gerekçe göstererek görevinden istifa etti.

Ulusoy’un istifası sadece ilimizde değil Türkiye’de de dikkat çekti.

Çünkü Kocaeli, Akşener’in kendi memleketi.

27Kas/170

Av. Zeki Hacıibrahimoğlu Vefa Gecesinde..

GLR_2587

17 Kasım 2017 Cuma / Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformunun tertiplediği "Günümüze ve geleceğe iz bırakan, gönül adamı Ahsen Okyar için Vefa" toplantısında Av. Zeki Hacıibrahimoğlu konuşma yaptı ve hediyesini takdim etti.

14Kas/170

Murat Altun ve Vefa toplantısı değerlendirmesi

GLR_2904 

19 –Murat Altun Ahsen Okyar’a vefa toplantısında

11Kas/170

6 -Ahsen Abimiz!.. – Fevzi GENÇ

IMG_5688                          

21 Ekim 2017 Cumartesi / Vefa Gecesinde Fevzi Genç’in okuduğu şiir..

11Kas/170

Dünya Güzeli İbrahim Aydoğdu(Rabbim rahmet eylesin)’nun kızı sevgili kardeşim Dr. Pınar Aydoğdu Arslan’a ve torunu Nevbahar Arslan’a teşekkür ederim.

GLR_3080

21 Ekim 2017 Cumartesi / Vefa Gecemize hediyeleri ile katılan Dünya Güzeli İbrahim Aydoğdu(Rabbim rahmet eylesin)’nun kızı sevgili kardeşim Dr. Pınar Aydoğdu Arslan’a ve torunu Nevbahar Arslan’a teşekkür ederim. Sağolsunlar..

Yalova Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yunus Özen hediyeyi takdim etti..

10Kas/170

Çağdaş Kocaeli Gazetesi, 10 Kasım 2017 Cuma – Sadun ÇETİN

v2

Kategori: Ahsen Yorum yok
9Kas/170

ZARURİ AÇIKLAMA.. / Ahsen OKYAR

IMG_0220 - KopyaZARURİ  AÇIKLAMA
Sevdiğim ve itibar ettiğim arkadaşımdan 8 Kasım 2017 Çarşamba gecesi Saat: 23.33’te adıma gelen mesajı okuduğumda aşağıdaki haberle karşılaştım.

Söz konusu yazının ikinci paragrafında;  “Meral Akşener’in kendi bölgesi olması dolayısıyla, Haluk Ulusoy’un atamasını, Abi diye nitelendirdiği Eski Kocaeli Aydınlar Ocağı Başkanı Ahsen Okyar’ın kefil olması ile atamasını yaptırdı.” denilmekte..

Haluk Ulusoy beyefendi ile İzmit Ticaret Odasında Meclis üyesi olarak 1999-2004 yılları arasında  birlikte görev yaptık. İl Başkanlığına atanmasında katkım olmamıştır.

Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin siyasetteki başarısı, en büyük gurur ve mutluluğumuz olacaktır.

Ahsen OKYAR

Habere yer veren birkaç kanal; aynı görevlinin kaleminden çıktığı belli..

http://www.haber3hilal.com/gundem/iyi-parti-genel-merkezinde-kiliclar-cekildi-turkkan-aydin-a-h31253.html

http://www.haberhergun.com/politika/iyi-parti-de-iyi-kavga-h61209.html

http://sonsuzturkhaber.com/2017/11/08/ip-in-genel-merkezinde-kiliclar-cekildi/

Kategori: Ahsen, Mesaj Yorum yok
9Kas/170

1 -Ecz. Selçuk Arslan kardeşim ve ailesi vefa gecesinde..

GLR_3278

21 Ekim 2017 Cumartesi / Vefa gecemizi sunup yöneten Ecz. Selçuk Arslan kardeşim ve ailesine teşekkür ederim.

7Kas/170

İsmail Eroğlu Hocamın hediyesi..

IMG_0370

24 Ekim 2017 Salı / Vefa Toplantısına gelemeyen sevgili İsmail Eroğlu Hocam, elinde çiçeği ile büroma geldi.

6Kas/170

Ekim 1997 – Nostalji (kaç sene geride kalmış!..)

ö7

Kategori: Ahsen Yorum yok
2Kas/170

Dr. Alaattin Büyükkaya’nın “Günümüze ve geleceğe iz bırakan gönül adamı, Ahsen Okyar’a vefa” toplantısı konuşması…

GLR_3004                        Günümüze ve geleceğe iz bırakan gönül adamı, Ahsen Okyar’a vefa toplantısında;

1Kas/170

Yaşarken Kıymet Bilmek – Nurettin KOLAYLI

c6http://www.cagdaskocaeli.com.tr/http://www.cagdaskocaeli.com.tr/nurettin-kolayli-c17.html/yasarken-kiymet-bilmek-y8253.html

30Eki/170

Çağdaş Kocaeli Gazetesi, 27 Ekim 2017 Cuma

b

28Eki/170

MKP tatlıları ve Fuat Ergün..

GLR_3216

26 Ekim 2017 Perşembe / Mustafakemalpaşa Aydınlar Ocağı eski Başkanı Fuat Ergün kardeşim, eşi Gönül yengemiz hanımefendi ile birlikte, Akça Koca Kültür Platformunun hazırladığı “Günümüze ve geleceğe iz bırakan, Gönül Adamı Ahsen Okyar’a Vefa Toplantısı” na İstanbul’dan katıldı.