Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
5Eki/180

Akça Koca Kültür Platformu Yöneticileri Kocaeli Gazetesinde!..

IMG_20180927_135802

27 Eylül 2018 Perşembe / Hasan Uzunhasanoğlu Başkanlığındaki Akça Koca Kültür Platformu yöneticileri, Kocaeli Gazetesi sahibi/yazarı M. Tanzer Ünal’ı ziyaret ederek 20 Ekim 2018 Cumartesi Saat:19:00 Emexotel – İZMİT adresinde yapılacak “Günümüze ve geleceğe iz bırakan, gönül adamı Dr. Alaattin BÜYÜKKAYA için tertiplenen “VEFA” toplantısına davet etti.

23Eyl/180

Günümüze ve geleceğe iz bırakan, gönül adamı Dr. Alaattin BÜYÜKKAYA için “VEFA” toplantısı

ön DİJİTAL ORTAM

içRGB

Günümüze ve geleceğe iz bırakan, gönül adamı Dr. Alaattin BÜYÜKKAYA için tertiplediğimiz

“VEFA” toplantımıza ailece teşriflerinizi rica ederiz.

Hasan UZUNHASANOĞLU

AKÇA KOCA KÜLTÜR PLATFORMU BAŞKANI

Kategori: Kişisel Yorum yok
23Eyl/180

İŞTE SİZE YAŞAYAN BİR EFSANE; MUSTAFA ENÜL (SUZİDİL MUSTAFA) – Mustafa GÖKSEL

2.thumbnailİŞTE SİZE YAŞAYAN BİR EFSANE; MUSTAFA ENÜL (SUZİDİL MUSTAFA) - Mustafa GÖKSEL

Sevgili dostlar, saygıdeğer okurlar; çok uzun, 6 bölüm sürecek bir yazı dizisi ile karşınızdayım

Her hafta belirli sanat dallarını ve konu, konuklar almak sureti ile ülkemizdeki sanatçıları ve büyük ustaları tanıtmaya devam ediyorum. Sizlere tanıtacağım bu seferki büyük usta hocaların hocası, büyük notist, bestekar, sayısız sanatçıyı yetiştirip piyasaya çıkarmış büyük bir usta. Mega starımız Tarkan, Şevval Sam gibi bir sürü büyük sanatçıyı yetiştirmiş bir usta. Bir sürü müzik, sanat, ve musiki dernekleri ve cemiyetlerinin kurucularından ve bir sürü musiki derneklerinin başkanlığını yapmış, Türkiye’nin en büyük arşivlerinden birisine sahip olan bir üstat ve ünlü plak ve müzik şirketi Suzidil’in Kocaeli’de bayiliğini yıllarca yapan Suzidil Mustafa lakaplı Mustafa Enül hocamız…

12Ağu/180

Fındıklar toplandı..

IMG_9204

11 Ağustos 2018 Cumartesi / Kocabayramlar da Fındıklar için öğleden sonra gidildi.

4Tem/180

Mustafa Aydın amcamızı da ebediyete uğurluyoruz..

IMG_0183_thumbKuruçeşme Hatipköy sakinlerinden Mustafa Aydın amcamız da vefat etti.

Bugün ÖĞLE Kuruçeşme Merkez Camiinden ebediyete uğurluyoruz..

Allah rahmet eylesin, sevenleri ve yakınlarına sabır versin..

3Tem/180

Ülkeden kaçan kaçana! – Rahmi TURAN

rahmi turanÜlkeden kaçan kaçana! - Rahmi TURAN

Zaman zaman bu sütunda sözünü ettiğim kadim okurum Semih Kalkanoğlu'ndan “Umutsuz” bir e-posta aldım. Yalnız Semih Bey değil, daha birçok okurum bu mealde mesajlar yolladı. İnsanlarımızın önemli, bir bölümünde genel bir moral bozukluğu olduğu anlaşılıyor.

Ülkede her şeyin “Eski tas, eski hamam” devam etmesi, ağır hayat şartlarının aileleri ezmesi, çok sayıda insanımız gibi Semih Kalkanoğlu'nun da tepesini attırmış!

Oysa Semih Bey yurtsever bir insandır. Uzun yıllardır, haksızlık, yolsuzluk ve çarpıklıklarla mücadele eden araştırmacı bir yazar ve elektrik mühendisidir.

Onun morali bozulduysa, sanırım yüz binlerce kişinin de morali bozulmuştur.

Diyor ki: “Bir süre önce gazeteniz SÖZCÜ'de bir haber okudum. Son 2 yılda 12 bin milyoner yurtdışına göçmüş! Biz milyoner değiliz ama ilk fırsatta yurtdışına gidip Türkiye'yi unutmak istiyoruz.

Çünkü artık ‘Bu ülke bitmiştir' diye düşünüyoruz.

Düzelmesi bence söz konusu değil!” (semihkalkanoglu@gmail.com)

2Tem/180

Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş hocamızın bugün doğum günü..

36479909_10216586808762096_8033069323041898496_n 

Nevzat Gökalp kardeşim 01 Temmuz 1933 Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş Ankara olarak paylaşmış..

Sevgili Hocamızın bugün doğum günü..

Allah, sevgili Hocamıza bugün nihayetsiz rahmetini lütfetsin.. Amin..

1Tem/180

Ayıptır be, ayıp…! – Mehmet SORAL

mehmet soralAyıptır be, ayıp...! – Mehmet SORAL

Elimizi, ayağımızı bağlayıp, gözlerimize de band çekip, "Haydi yarışın" dediler, üstelik de olup bitenleri hep beraber izlediğimiz halde; ilk önce içimizden başladı "Niçin istediğimizi alamadık" diye. Adama sormazlar mı hangi kazandığını kaybettin ki hesabını yapıyorsun. Yapılan kalleşliklerin; boğazımızın sıkılıp, nefesimizin kesilmesi ve demokrasinin ırzına geçilmesi, genine müdahalenin niçin hesabını yapmazsınız? 
...
Ayıptır ayıp; yirmi sene birisine gösterdiğin sabrın zerresini bile göstermeden; seçimin ertesi günü kazan kaldırmak. Eğer demokrasinin de demokrat olmanın da bir delikanlılığı varsa; böyle delikanlılık olmaz olsun. 

24Haz/180

Nostalji, Yıllar öncesinde Dostlarla..

IXLN3321

Av. Zeki Hacıibrahimoğlu, Prof.Dr. Hacı Duran, Nusret Sezer, Ahsen Okyar, Şahin Ceylanlı, Dr. Halil İbrahim Kahraman, rahmetli Nihat Gürer, Prof.Dr. Mustafa E. Erkal şura için toplantı

Kategori: Kişisel Yorum yok
25May/180

10.teravih: Seka Camiin de..

IMG_4336

24 Mayıs 2018 Perşembe / Şelale Cafe’de iftar yaptıktan sonra Günay Gülcü ağabey ve Prof.Dr. Mehmet Bayrak hocam ile birlikte Seka Camiine geçtik..

22May/180

Dr. Oktay Taşolar’a geçmiş olsun..

VSOY9630

17 Mayıs 2018 Perşembe / Akça Koca Kültür Platformu Başkanı Hasan Uzunhasanoğlu ile birlikte Özbekistan dönüşü VM Medical Park Kocaeli Hastanesine yatarak böbreğindeki taşları kırdıran Göğüs Uzmanı Dr. Oktay Taşolar’ı ziyaret ettik.

22May/180

Hayrettin Acar’a, “medya’da KOCAELİ KANDIRALILAR DERNEĞİ –9” kitabı

IMG_0492

30 Nisan 2018 Pazartesi / 30 Mart 2016  – 28 Mart 2018 tarihleri arasındaki Kocaeli Kandıralılar Derneği faaliyetlerine yer veren binlerce gazete ve internet sitesi haberi arasından seçilen kupür fotokopilerinden ve sitemize gönderilen yazılardan meydana gelen 284 sayfadan ibaret “medya’da KOCAELİ KANDIRALILAR DERNEĞİ –9” kitabı yayınlandı.

21May/180

6.teravih : İstanbul Eyüp Sultan da

IMG_3840

20 Mayıs 2018 Pazar / Rahmetli Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş’ın gelenksel iftarı için gittiğimiz Eyüp’te teravih namazını Eyp Sultan Camiinde eda etme imkanı bulduk.

18May/180

3.teravih Cumhuriyet Bahtiyar Cami’in de!..

IMG_3410

17 Mayıs 2018 Perşembe / Hasan Baykara kardeşim ile birlikte 3.teravih için Kocaeli Devlet Hastanesi karşısındaki Cumhuriyet Bahtiyar Camiindeyiz..

Şükürler olsun..

13May/180

Kızımın doğum günü mesajı…

SPPP7485

1 Mayıs 2018 Salı / Sevgili kızım doğum günüm ile ilgili aşağıdaki mesajı göndermiş. Sağolsun..

27Nis/180

Yeniden Aydınlanma Derneği Kocaeli temsilcisi Selçuk Pınar

 PCNP4582

10 Nisan 2018 Salı / Yeniden Aydınlanma Derneği Kocaeli temsilciliğine Selçuk Pınar seçildi.

20Nis/180

FETULLAH GÜLEN PAKETLENDİ – Temel SAĞIROĞLU

-c4869f83e8

FETULLAH GÜLEN PAKETLENDİ – Temel SAĞIROĞLU

Dün bir radyo programının konuğu oldum. Alelacele alınan erken seçim kararı ile ilgili ne düşündüğümü bu programda net bir şekilde açıkladım.

İlk bakışta iktidarın bu günkü şartlarda erken seçim kararı almasını siyasi bir intihar kararı olduğunu düşünebilir ve birçok senaryo üretebiliriz.

Meral Akşener’in liderliğindeki İYİ Partinin seçimlere katılmasını engellemek…

Gittikçe derinleşen Ekonomik krizi baskın bir seçimle lehlerine çevirmek…

Muhalefeti hazırlıksız yakalayarak avantaj elde etmek…

Jeopolitik durumu kullanarak milli duygulardan faydalanmak…

Hepsi ayrı, ayrı veya tek başına birer etken olabilir.

3Nis/180

Yaşayan bir efsane Mustafa Enül (Suzidil Mustafa) – Mustafa GÖKSEL

indir

Yaşayan bir efsane Mustafa Enül (Suzidil Mustafa) -  Mustafa GÖKSEL KÖŞE Mustafa)

Sevgili arkadaşlar, saygıdeğer okurlar 2 bölümden oluşan bir yazı dizisi ile karşınızdayım.

20Mar/180

Meğer ben ne enayiymişim!.. / Hasan CELAL GÜZEL

hasan-celal-guzel-darbe-girisimi-feto-culer-tarafindan-yapilmadi-1469881869Meğer ben ne enayiymişim!.. / Hasan CELAL GÜZEL

Sayın Milletvekillerine ithaf olunur- 14 Mayıs 2013, Salı

Efendim, artık 68 yaşında, su katılmamış bir avanak, hakikî bir budala ve gayrikabil-i ıslah bir 'enayi' olduğumu itiraf ediyorum. Bana küçük yaşımdan itibaren 'beytülmal'ın mukaddesliğini öğretmişlerdi. Hiç kimse 'Devlet malı deniz, yemeyen domuz' dememişti.

Bütün ömrüm tâbir-i âmiyanesiyle 'eşşek gibi' çalışmakla geçti. Çalışma hayatımda tek gün dahi izin kullanmadım. Bir gece bile doyasıya uyuyamadım. Kimileri bana 'uykusuz müsteşar' adını takıp uçup kaçtığımı söylerdi ama 'Ne akılsız adam yahu!' şeklindeki fısıltılar, her gün yüzlerce telefon konuşmasıyla çınlayan kulaklarıma kadar gelirdi.
Üzerinde 'T.C. Hükümeti' yazan kurşun kalemleri, silgileri ve kâğıtları, sadece resmî hizmetlerde, âdeta okşar gibi incitmemeye çalışarak kullanırdım. Çocuklarım devlet malına ellerini dahi süremezlerdi.

Plakaları kırmızı ve siyah renkli resmî arabalara bir defa dahi binmediler. Yüzlerine bakmaya kıyamadığım Mustafam ve Elifim, bir saat daha az uyuyup belediye otobüsleri ve okul servisleriyle okula gittikleri esnada, bendeniz müsteşarlık ve bakanlık yapıyordum. Bırakınız eşime araba tahsis etmeyi, evde devletin personelini çalıştırmayı; idarecilik ve siyaset hayatımda lojmanda oturmadım. Koruma görevlisi de kullanmadım. Arabamın önünde ve arkasında fiyakalı eskortlar hiç bulunmadı.
Meğer ben ne enayiymişim!...

19Mar/180

Dr. Yalçın Ünlü, her yüz kişiden 13’ü şeker hastası

timthumb

100 Kişiden 13 Şeker Hastası

Türkiye’de şeker hastalığının 12 yıldan bu yana yüzde yüz arttığına dikkat çeken  İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Yalçın Ünlü, her yüz kişiden 13’ünün şeker hastası olduğunu söyledi.

Tıp dilinde ‘prediyabet’, halk arasında da ‘gizli şeker’ olarak tanımlanan hastalıktan çoğu vatandaşın muzdarip olduğunu belirten Dr. Yalçın Ünlü, “Gizli şeker, şeker hastalığına aday kişiler anlamına gelir. Ama hastalarımızın birçoğu bundan habersizdir” dedi.