Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

18May/180

ERDOĞAN’A OY VERMEYİ DÜŞÜNENLER / Ali BAYKAN

32370915_10216337177525971_266986711991451648_n

Ali Baykan paylaşmış!..

ERDOĞAN’A OY VERMEYİ DÜŞÜNENLER ;
AŞAĞIDAKİ ‘ YENİ ANAYASA’ MADDELERİNİ GERÇEKTEN İSTİYOR MUSUNUZ ?!..

BİR KONTROL EDİN, NASIL BİR TUZAĞIN İÇİNE ÇEKİLDİĞİNİZİ GÖRÜN..

LÜTFEN !..

1. Cumhurbaşkanının taraflı olmasını, bir partinin genel başkanı olmasını doğru buluyor musunuz? (Madde 101)
EVET ( ) HAYIR ( )

2. Cumhurbaşkanının eşini, oğlunu, damadını ya da seçilmemiş herhangi bir kişiyi sayı sınırlaması olmaksızın yardımcı ve bakan olarak atayabilmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 106)
EVET ( ) HAYIR ( )

3. Cumhurbaşkanlığı makamının hastalık, yurtdışına çıkış ya da ölüm gibi nedenlerle boşalması durumunda halkın seçmediği bir cumhurbaşkanı yardımcısının ülkenin başına geçerek tüm yetkileri kullanabilmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 106)
EVET ( ) HAYIR ( )

4. Cumhurbaşkanının kendisini yargılama yetkisine sahip tek mahkeme olan Anayasa Mahkemesi’nin 15 üyesinden 12 sini bizzat atamasını, 3 üyeyi de genel başkanı olduğu parti aracılığı ile Meclis’te seçtirmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 159)
EVET ( ) HAYIR ( )

5. Aynı zamanda bir parti lideri olan Cumhurbaşkanının, hâkim ve savcıları atayan, görevden alan ve görev yerini değiştiren HSYK’nın 13 üyesinden 6’sını doğrudan kendisinin atamasını, 7’sini ise partisinin çoğunluğu elinde bulundurduğu TBMM’ye seçtirmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 159)
EVET ( ) HAYIR ( )

6. Cumhurbaşkanının hem partisinin il başkanını, hem valiyi, hem de mahkeme heyetini atamasını doğru buluyor musunuz? ( Madde 101, 104, 159)
EVET ( ) HAYIR ( )

7. Bir partinin üyesi/tarafı olan cumhurbaşkanının atadığı hâkim ve savcıların, yani adaletin bağımsız ve tarafsız olacağını düşünüyor musunuz? (Madde 159)
EVET ( ) HAYIR ( )

8. Yüzde 51 ile seçilmiş cumhurbaşkanının yüzde 100 oyla seçilmiş meclisi feshedebilmesini doğru buluyor musunuz? (Madde 156)
EVET ( ) HAYIR ( )

9. Cumhurbaşkanının tek başına OHAL ilan edebilmesini, OHAL süresince ülkeyi kararnamelerle yönetmesini, Cumhurbaşkanı istemedikçe meclisin toplanmamasını doğru buluyor musunuz? (Madde 119)
EVET ( ) HAYIR ( )

10. Halktan toplanan vergilerden oluşan bütçenin nerelere harcanacağını Cumhurbaşkanının tek başına karar vermesini doğru buluyor musunuz? (Madde 161)
EVET ( ) HAYIR ( )

11. Yeni Anayasa ile “EYALET MODELİ” uygulamasını (123. Madde) ve bu eyaletlerin kendi aralarında birlik kurmalarını “FEDERASYON” oluşturabilmelerini (127. Madde) tek başına Cumhurbaşkanının yetkisine bırakılmasını doğru buluyor musunuz ? (Ki bu cumhurbaşkanı ölürse yerine geçecek “atanmış”yardımcılarından biri, mesela oğlu veya kızı da aynı yetkiye sahip olacak..)

ÖZETLE;
ÜLKEMİZİN IRAK VE SURİYE’DEKİ GİBİ FEDERAL BÖLGELERE AYRIŞTIRILMASINI, SONRASINDA BU AYRIŞAN FEDERAL BÖLGELERİN BAZILARININ “BOP” HEDEFLERİ ÇERÇEVESİNDE IRAK VE SURİYEDEKİ FEDERAL KÜRT BÖLGELERİ İLE BİRLEŞEREK TOPRAKLARIMIZDA YENİ BİR DEVLET KURMALARININ ÖNÜNÜ AÇMAK İSTER MİSİNİZ ?!..

EVET ( ) HAYIR ( )

Bu yazıyı beğendiniz mi?

RSS Kaynağımıza abone olun!

Yorumlar (0) Geri izlemeler (0)

Yorum yapılmadı.


Leave a comment

Geri izleme yok.