Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
25Tem/170

Özgen GÜRBÜZ – 15 Nisan 1951 Merzifon, Bestekar, Tanbur sanatçısı, Koro şefi, Yönetici / Mustafa ENÜL

a9

25Tem/170

A. Toynbee böyle diyor!..

IMG_5811

Kategori: Mesaj Yorum yok
24Tem/170

Şırnak’ta yaralanan şantiye şefi Murat Akan’a ziyaret.. Kocaeli Gazeteleri..

iç

24Tem/170

1947’den günümüze Filistin toprakları..

IMG_5812

Kategori: Mesaj Yorum yok
24Tem/170

Reyhan Akçay ile Cemal Çetin evlendi..

IMG_5833

23 Temmuz 2017 Pazar / Reyhan Akçay ile Cemal Çetin’in Dolphin Nikah Salonunda nikahları kıyıldı.

24Tem/170

Hz. Mevlana’dan bir öğüt..

IMG_5825

Kategori: Mesaj Yorum yok
24Tem/170

15 Temmuz Kalkışmasında TSK ve Halk – Ata ATUN (Prof.Dr.)

18ubat2011balkantop08015 Temmuz Kalkışmasında TSK ve Halk - Ata ATUN (Prof.Dr.)

15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan kalkışmanın yıldönümü olan evvelki gün İstanbul’daydım. Hem törenleri izledim, hem de sokaktaki vatandaşla, ülkesi için, vatanı için, eski tabirle “kellesini koltuğunun altına alıp kalkışmacılarla mücadele için sokağa fırlamaktan çekinmeyenlerle” görüşmeye çalıştım.  

Bana anlatılanları, fikirleri, görüşleri, yaşanan olayları ve gazetelerden okuduğum, duymadığım, bilmediğim olayları, kahramanlıkları, vatan sevdasını ve gözü peklikleri, eve gelince eşimle birlikte değerlendirdik. Sonra da bir köşeye çekilip, toparlayabildiğim bilgilere eşimin görüşlerini de ekleyerek yeni bir değerlendirme yapmaya çalıştım. Gerçekte de geçen seneki değerlendirmelerimle bu seneki değerlendirmem arasında büyük bir fark çıktı ortaya. Bu farkın en temel gerekçesi de Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden bir tanesinin Mütevelli Heyeti Başkanı bir meslektaşımın söylediği, “Kalkışmayı önleyen halkın cesaret ve imanıyla birlikte TSK’nın kendisidir” yorumuydu. 

24Tem/170

Neden aramıyorlar?.. / Murat YILMAZ

20108442_1242662142546923_2700752153931552135_n

Kategori: Karikatür Yorum yok
23Tem/170

Sarısu, Seyrek ve Taflan Koyu ziyareti..

a

22  Temmuz 2017 Cumartesi / Av. Zeki Hacıibrahimoğlu ağabey ve oğlu sevgili kardeşim Hakan İzmit’ten beni aldıklarında Saat:10.45 idi. Kandıra yoluna çıktık. Kandıra’da Fevzi Genç kardeşimizi de alıp önce Sarısu sahiline gittik. Kaymak Tesisleri sahibi  Nurettin Kaymak’a ilgi ve ikramları için teşekkür ederiz.

23Tem/170

MALİ TATİL BİTTİ, 25 TEMMUZ’A DİKKAT!

logo-kocaeli smmmoMALİ TATİL BİTTİ, 25 TEMMUZ’A DİKKAT!

Temmuz ayı ile birlikte vergi daireleri, ilgili kurumlar ve SGK kanun uyarınca mali tatile giriyor. 1 Temmuz ile 20 Temmuz arasında uygulanan bu tatil sırasında süreler işletilmiyor.

20 Temmuz’dan sonra ise süre kendiliğinden uzuyor. Bu uzayan süre daha önce 7 gün olarak uygulanıyordu. Ancak son çıkartılan 6661 sayılı yasa ile süre 5 güne çekildi. Bu yüzden birçok işlem için son tarih 25 Temmuz olarak belirleniyor.

Vergi beyannamelerinin verilmesi, ödeme işlemleri, uzlaşma talep süreleri, bütün uzlaşmalar, vergi yargısında dava açma süresi, SGK işlemleri, vergi incelemeleri, defter ibrazı, vergi incelemeleri gibi işlemlerle ilgili süreler mali tatil döneminde işletilmiyor.

Verilmesi gereken beyannamelerin süresi 25’ine çekilince ödeme tarihleri de değişmiş oldu. Buna göre KDV, muhtasar, damga vergisi gibi ödemelerin süresi daha önce 30 Temmuz iken şimdi 26 Temmuz mesai saati bitimine kadar geri çekildi.

Yeni düzenleme ayrıca özel tüketim vergisi, banka ve sigorta muameleleri vergisi, özel iletişim vergisi, şans oyunları vergisinde malî tatilin uygulanmayacağı hükmünü de getirmiş oldu. Vadesi mali tatile rastlayan vergi, resim ve harçlar ile vergi cezaları ve gecikme faizlerinin ödeme süresi, mali tatilin son gününü izleyen tarihten itibaren beş gün uzamış sayılacak.

23Tem/170

Arafta ki Ülke – Halil KONUŞKAN

halil konuşkanArafta ki Ülke - Halil KONUŞKAN         

Bizim gibi stratejik konumda olan ülkeler kenarda köşede kalanlara göre daha fazla imkâna sahip oldukları gibi daha fazla riskle de karşı karşıyadırlar. İçinden geçilen alangirli süreçler insanların kafalarını karıştırmak için yeterli oluyor. Gelin son gelişmeleri beraber okuyalım.

Son bir yılda yaşadığımız süreç toplumsal yapımızı derinden etkiliyor. Kavgalar, düşük profilli ağız ile yapılan ucuz siyaset, batan ocaklar, yeniden azan terör, olmayan adalet gibi problemlerimiz iç sorunumuz gibi görünse de; aslında dış politikadan besleniyorlar.

Nitelemesi devamlı değişen malûm cemaat ekseninde yaşadığımız süreç, sadece bir cemaatin devleti ele geçirmek istemesiyle açıklanamaz. Burada esas kuklacının Amerika olduğu ve cemaat üzerinden Türk devletini yönlendirmeye çalışan bir “Atlantikçi” ekolün varlığı besbelli.

Bu ekol 15 Temmuz ile birlikte iyi bir darbe yedi. Siyasi iktidar kendi durumunu pekiştirmek için “Avrasyacı” ekole yaklaştı. Böylece özellikle güvenlik birimleri üzerinden Atlantikçi ekolün tasfiye süreci başladı. Suriye üzerinden odaklanan, ama Ortadoğu ve Avrupa ile ilişkiler açısından Rusya ile ortak çıkar endeksli işbirliğine dönen dış politikamız ortaya çıkıverdi.

23Tem/170

Çalışmak ile ilgili Söylenmiş Güzel Sözler

4cd8e750-1b06-4dd5-85e2-2e5b7f6e0c1b            Çalışmak ile ilgili Söylenmiş Güzel Sözler

Çalışacağım, kendimi hazırlayacağım ve bir gün şans kapımı çalacak.

Abraham Lincoln

A'yı hayatta başarı olarak tanımlayalım, o zaman A= x+y+z "x" çalışmaktır, "y" oyundur, "z" de çeneyi tutmasını bilmektir.

Albert Einstein

Çalışmak; sıkıntıyı, kötülüğü ve yoksulluğu uzaklaştırır.

Andre Maurois

22Tem/170

Tarih, 20 Temmuz 1974; Girne’den Doğan Güneş… / Atilla ÇİLİNGİR

atilla_cilingir_okurlariyla_bulusacak_h103820

Tarih, 20 Temmuz 1974; Girne’den Doğan Güneş… / Atilla ÇİLİNGİR

‘’Hayatta her hata bir ders, ne hata biter ne ders…’’

Tam 43 yıl geçmiş o savaş günlerinin ardından…

Yıllar öncesine dönmek; o günleri tekrar yaşamak, satırlara dökmek, savaşı anlatmak ne kadar zor!

Hele, hele kana kan; cana can katarak kurulmuş bir devleti anlatıyorsa o zaman,

21Tem/170

Şırnak’ta yaralanan Şantiye Şefi Murat Akan’ı ziyaret..

IMG_5726

18 Temmuz 2017 Pazartesi / Av. Ruhittin Sönmez Başkalığındaki Aydınlar Ocağı heyeti, Şırnak’ta yaralanan şantiye Şefi Murat Akan’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

21Tem/170

Kandıralıların İSU Genel Müdürü ziyareti.. Kocaeli Gazeteleri..

ö6

21Tem/170

CUMA NAMAZINI BIRAKAN MÜSLÜMANLAR – Ruhittin SÖNMEZ

r sönmezCUMA NAMAZINI BIRAKAN MÜSLÜMANLAR - Ruhittin SÖNMEZ

Son aylarda çevremde “artık Cuma namazına gitmiyorum” diyen insanlar çoğaldı. Hepsi de beni şaşırtan isimler. Çünkü bunların çoğu beş vakit namazını kılan, az bir kısmı da sadece Cuma namazını kılan ama yıllardır çok geçerli bir mazereti olmadan asla bu namazını aksatmayan kişilerdi.

Bu arkadaşların gerekçesi “hocalar siyaset yapıyor. Ben camiye gidersem, sevap kazanacağım yerde öfkeye kapılarak günaha gireceğim” şeklinde oluyor.

Bu kişilere “yanlış yapıyorsunuz, papaza kızıp oruç bozulmaz. Gerekirse siyasi propaganda yapılmayan başka bir camiye gidin”  tarzı uyarılar yapmak meseleyi çözmüyor.

Ak Parti’nin iktidar olduğu son 15 sene içinde camilerin siyasi maksatlarla kullanıldığına dair şikâyetler yoğunlaştı. Din görevlilerinin yani Diyanet İşleri Başkanından, müftü, imam ve müezzinlere kadar AKP ve Erdoğan yanlısı propaganda yaptığı kanaati hâkim.

Her Cuma bütün camilerde okunan Diyanetin hazırladığı hutbeler bile ciddi tepkilere yol açıyor. Mesela son hutbede “15 Temmuz’u Kurtuluş Savaşı, Çanakkale ve Sakarya muharebeleriyle bir tuttu.”

21Tem/170

Üstad demiş ki…

IMG_5754

Kategori: Mesaj Yorum yok
20Tem/170

Prof.Dr. Nevzat Yalçıntaş’a Vefa.. Kocaeli Gazeteleri, 20 Temmuz 2017 Perşembe

IMG_5758

20Tem/170

Eğitimin global değişimi – Sema Kızılkaya SEVER

image001-35               Eğitimin global değişimi - Sema Kızılkaya SEVER

Global eğitim yaklaşımı çocukların dünyayı daha kolay algılamasına yardımcı oluyor. Global eğitim kısaca hayat başarısı için gerekenle akademik eğitimin buluşması olarak tanımlanabilir. Bu yaklaşım öğrenci merkezli eğitim modelini ortaya çıkarıyor.
20Tem/170

Dr. Zeynep Ayşe Turan (Portre Çizim)

unnamed

Kategori: Karikatür Yorum yok