Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
11Oca/180

BİZMİŞİZ ENAYİSİ BU DÜNYANIN!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

Özcan Pehlivanoğlu Bizmişiz Enayisi Bu Dünyanın (1)

BİZMİŞİZ ENAYİSİ BU DÜNYANIN!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

Türk Milletinin doğu da batı da, güney de kuzey de yüzyıllardır yaşadıklarına bakıp ve halen bunlardan bir ders çıkarmadan yaşamanın dayanılmaz ağırlığı içindeyim.

25Ara/170

GURUR ve KOMPLO TEORİLERİ! – Özcan PEHLİVANOĞLU

Özcan Bey GURUR VE KOMPLO

GURUR ve KOMPLO TEORİLERİ! -  Özcan PEHLİVANOĞLU

Hayatta hiç bir şeyin tesadüf olmadığına inananlardanım. Bu sebeple etrafıma “ne olup gidiyor” diye hep dikkatli bakarım.

Görevini tamamlayıp ülkesine dönen son İngiliz Büyükelçi Richard Moore, gitmeden önce FOX Tv'de İsmail Küçükkaya'nın programına sefire hanımla birlikte katılıp bir söyleşi yaptı ve Türkler'de gördüğü en önemli handikapların “fazla gururlu olmaları ile komplo teorilerine düşkünlük” olarak açıkladı.

Yani keşke fazla gururlu ve komplo teorilerine düşkün olmasaydınız demeye getirdi! Ya da ben söylenilenleri, böyle okudum.

1Ara/170

HASANKEYFLİ MUHAMMED USTA…/ Özcan PEHLİVANOĞLU

Özcan Bey Hasakeyf

HASANKEYFLİ MUHAMMED USTA.../ Özcan PEHLİVANOĞLU

Siyasetin en sevdiğim yanı bu vesile ile Türkiye'yi gezmek ve insanlarımızla tanış olmaktır. Son yaptığımız Mardin ve devamında gittiğimiz Midyat, Ömerli, Gercüş ve Hasankeyf seyahatinde de, bu böyle oldu.

5Kas/170

BİZDE GİDİP GİRİT’İ ALSAK!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

Özcan Bey Girit

BİZDE GİDİP GİRİT'İ ALSAK!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

Yunanistan'la komşuluk ilişkilerimiz çok iyi durumda. Hatta o kadar iyi ki; Yunanistan Ege'deki Türk Adalarını sorgusuz sualsiz işgal edip yerleşiyor, kiliseler inşa ediyor, askeri birlikler konuşlandırıyor buna karşılık ise bizim kılımız bile kımıldamıyor. İşte komşu dediğin bizim gibi olur.

26Eki/170

MERAL AKŞENER’LE BİRLİKTE YOLA ÇIKTIK… / Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

Meral Akşener-Gayret Bizden Tevfik Allahtan
MERAL AKŞENER'LE BİRLİKTE YOLA ÇIKTIK... / Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

Türkiye'nin siyaset açısından bir nefes almaya ihtiyacı var. Siyasetimiz ne yazık ki, tarihte bir çok kez olduğu gibi tıkandı ve üretemez bir hale geldi.

Bunları aşarak, vatandaşlarımız için hep birlikte Türkiye'yi rahat, huzurlu, güvenli, mutlu ve daha zengin bir ülke yapmanın yollarını aramamız lazım..

23Eyl/170

UNUTULAN TÜRKLER! "KERKÜK’Ü UNUTMADIK! KERKÜK TÜRK KALACAK" – Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

öz

UNUTULAN TÜRKLER! "KERKÜK'Ü UNUTMADIK! KERKÜK TÜRK KALACAK" – Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

Bu yazıyı yaklaşık 10 yıl önce yazmışım. Türklerle ilgili gerçekler aynen olduğu gibi bugünde önümüzde duruyor. Şimdi Türkmeneli’nden, Kerkük'ten bizi temizlemeye çalışıyorlar. Ne kadar direneceğimizi hep beraber göreceğiz. Dilerim ki, yine bir tarih yazarız... Mesele biter mi? Tabii ki, hayır! Sırada Ege’deki adalarımız, Rodos, Batı Trakya, Doğu ve Batı Balkanlar, Kırım, Doğu Türkistan ve “var oğlu var” bir çok ilimiz var. Allah Türk Milletinin yar ve yardımcısı olsun.

8Eyl/170

BİR 6-7 EYLÜL KARŞILAŞTIRMASI!… / Özcan PEHLİVANOĞLU

Türk Olmak 1

BİR 6-7 EYLÜL KARŞILAŞTIRMASI!... / Özcan PEHLİVANOĞLU

Bugün 7 Eylül ve Türkiye'de Türklere ait olmayan medya “6-7 Eylül” olaylarını “kara leke” olarak ilan etmiş durumda. Diğer yandan da, Ermeni meselemizin istismarcıları yine soykırım yalanları peşinde! Kimse sormuyor, karşılıklılık mı yani mütekabiliyet var mı diye...

Kardeşim sen yaparsan benim elim armut mu, toplayacak? Elin adamı kırk bin tane film çevirerek Türk vatanı Balkanları elimden almış, sen de suçlu benmiymişim gibi bir de bana algı operasyonu yapıyorsun. Yok öyle yağma!

4Ağu/170

DEMOKRASİ TRENİ YOLA ÇIKIYOR!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

unnamed                   DEMOKRASİ TRENİ YOLA ÇIKIYOR!..  / Özcan PEHLİVANOĞLU

Uzun zamandır içimden kalem oynatmak gelmiyor. Yaşananlara, yazıp çizilenlere, siyasetin kokuşmuşluğuna bakınca zaten nasıl gelsin diyorsunuz. Olan bitene bakıp karamsar olmamak elde değil...

Ancak bu ortamda bir cenah var ki; orada yozlaşma, kokuşmuşluk ve ihanet büyük prim yapıyor!

7Tem/170

AH KIBRIS VAH KIBRIS!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

unnamedAH KIBRIS VAH KIBRIS!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

Bu yazıyı Aralık 2015'te yazmışım. Şimdi küresel güçler Kıbrıs'ı yine masaya yatırttı. Bizimkilerin eli çok zayıf. Olmayan bir Kıbrıs sorunumuzdan kurtulmaya çalışıyorlar. Tıpkı 100 küsur sene önce Balkan sorunundan kurtulmaya çalışan Osmanlının yöneticileri gibi! Tarih yine tekerrür mü, edecek? Ona siz karar vereceksiniz!

Türkiye’nin başı, Güneydoğu’da yoğun bir çatışma süreci yaşanan pkk ile dertte...

Türk Milleti de haliyle buraya odaklanmış durumda ama etrafında en az bunlar kadar önemli gelişmeler oluyor.

11Haz/170

İFTARLAR AMACINA ULAŞIYORMU?- Özcan PEHLİVANOĞLU

özcan pehlivanoğluİFTARLAR AMACINA ULAŞIYORMU?- Özcan PEHLİVANOĞLU

Her gece bir iftardan bir iftara gidiyoruz. Çağıranlardan ve hatırlayanlardan Allah razı olsun. Ancak bu iftarlara katıldıkça, bu iftarların amacına ulaşıp ulaşmadığını düşünmeye ve sorgulamaya başladım.

Malumunuz bu iftar modası Akp iktidarı ile başladı. Ben çocukluğumda, gençliğimde ve orta yaşlarımda böyle bir şey bilmezdim.

Oruç ve sahurlar evde yapılırdı. Bir kaç istisnası elbette vardı. Büyüklere yada çok yakın komşulara gidildiği olurdu ama genel kaide evde yapmaktı.

Dedem veya babamın iftar saati yolda gördükleri fakir fukarayı soframıza getirdikleri olurdu. Şaşa ve israf yoktu. Ramazanımızı mütevazi ölçülerde geçirirdik.

Bize Ramazan'ın bir rahmet, mağfiret, bereket ayı olduğu kadar Müslümanlar için vücudu dinlendirme ile ibadet ve şükürle geçirilecek bir zaman dilimi olduğu öğretilmişti.

Şimdi bir iftardan ötekine koşuyoruz. İftarlar kesmiyor sahur programlarına gidiyoruz. Genellikle ihtiyaç sahiplerinden ziyade bizim gibi adamlar davetli! Hatta o kadar aynı insanlarla sıklıkla karşılaşıyoruz ki, "İftar Akrabalığı" oluşmaya başladı.

26May/170

YENİLECEKSİNİZ!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

Türk Kültür Festivali 2

YENİLECEKSİNİZ!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

Atatürk ve silah arkadaşlarının kurduğu “Türkiye Cumhuriyeti” üzerinde fırtınalar kopmaya devam ediyor. Tartışmalar 94 yıldır sürüyor.

29Nis/170

YENİ PARTİ Mİ? BAŞKAN ADAYI MI? – Özcan PEHLİVANOĞLU

unnamed (1)YENİ PARTİ Mİ? BAŞKAN ADAYI MI? - Özcan PEHLİVANOĞLU

Türkiye artık farklı bir sistemle yönetiliyor. Gerçi henüz halk bunu anlamadı ama yakın bir zamanda anlayacak.

18Nis/170

İNSAN MESELEMİZ!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

unnamed

İNSAN MESELEMİZ!..   /  Özcan PEHLİVANOĞLU

Aklıma geldikçe hatırlatıyorum işte! Bu yazıyı da, bir sene önce yazmışım. Acaba hala aynı yerde mi, duruyoruz? Bu sorunun cevabını siz verin, isterim!

İnsan, Havva ve Adem’den bu yana gündemdeki ilk meselemiz. Ancak ne var ki, bu mesele olumlu bir çizgide gelişme göstereceğine, devamlı surette geriye doğru gidiyor. Belki bu da, kıyamet alametlerinden biridir.

14Nis/170

VALLAHİ BEN YAZMADIM!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

özcan pehlivanoğluVALLAHİ BEN YAZMADIM!.. / Özcan PEHLİVANOĞLU

Aşağıdaki yazıyı dikkatle okuyun. Ben yazsaydım; ırkçı, faşist, şovenişt falan gibi saydırıp dururdunuz. Çok şükür ben yazmadım ama doğruluğunun altına imzamı atarım. Burası Düzce.com'dan, Erkan Arslan duygu ve düşüncelerime tercüman olmuş kendisine teşekkür ediyorum.

““Bu millet” diye başlayan cümleler duymaya başladık bu aralar. Devamında isminin zikredilmesini beklerken “bu millet” diye biten cümleler takip etti. Aslında söylenen isimler de vardı, olumsuzundan atfedilen, ama onu demiyoruz, bunu demiyoruz, şunu demiyoruz, bu millet diyoruz ile biten balyoz ağırlığında cümleler.

Var mı acaba başka ülkelerde de adı söylenemeyen milletler?

2Nis/170

YARIM ELMAYI PAYLAŞMANIN ANATOMİSİ! – Özcan PEHLİVANOĞLU

Özcan Bey Paylaşım 2 (2)  YARIM ELMAYI PAYLAŞMANIN ANATOMİSİ! - Özcan PEHLİVANOĞLU

“31.Mart.2016/Eski bir yazı, hatırlatayım dedim!”

Toplumun ve o toplumun fertlerinin her birinin, ruhsal direnme seviyesini belirleyen noktaları vardır.

Ruh; bilgi ile beslenir ve olgunlaşır. Yada tam tersi olur. Yani bilgisizlikle zayıflar ve basitleşir.

Her birimiz için, insan hayatı kolay değildir. Acılar, sevinçler, hüzünler, duygu yoğunlukları hepimizin hayatında önemli yer tutar.

Bu açılardan bakınca, insan ruhunu doğru bilgi ile besleyip duygusal yakınlıklarla olgunlaştırmamız, ardından da her bir acıda, sevinçte, tasada birbirimizi yalnız bırakmamamız gerekir.

29Mar/170

BOSTANCI’DA GECE VAKTİ BİNLERCE İNSAN, AKŞENER’LE BULUŞTU!../ Özcan PEHLİVANOĞLU

IMG_8279

BOSTANCI'DA GECE VAKTİ BİNLERCE İNSAN, AKŞENER'LE BULUŞTU!../ Özcan PEHLİVANOĞLU

Türkiye 16 Nisan'da bir referanduma gidiyor. Devlet ve hazine desteği ile propaganda yapanlar ortada... Kimse onlara bu parayı nereden bulupta harcıyorsunuz diye sormuyor ve soramıyor!

Buna karşılık Meral Akşener'in dediği gibi "cep delik, cepken delik" misali imece usulü ile bir "HAYIR" kampanyası sürüyor.

19Mar/170

NE YAPARSANIZ YAPIN “HAYIR”LISI OLACAK!.. / Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

unnamed (1)

NE YAPARSANIZ YAPIN “HAYIR”LISI OLACAK!.. / Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

Türkiye ve Türk Milleti korku ve tehtid dolu bir baskı altında. Yoldan, sokaktan, köprüden geçerken ya da binalara bakarken “evet” baskısını iliklerinize kadar hissediyorsunuz! Sanki birileri sizin adınıza karar vermiş gibi...

6Şub/170

ELÇİYE ZEVAL OLMAZ / TÜRKLERİN DİKKATİNE!../ Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

unnamed  ELÇİYE ZEVAL OLMAZ / TÜRKLERİN DİKKATİNE!../ Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

Prof.Dr. Orhan Türkdoğan, yaşı doksanlara varmış çok değerli bir bilim adamımızdır. Türk sosyolojisine dair verdiği sayısız eserler vardır. Rahmetli Prof.Dr. Turan Yazgan hocanın kurduğu “Türk Dünyası Araştırmalar Vakfı”nın “TARİH” adlı dergisi, Kasım-Aralık 2016 sayılarında, Türkdoğan hocanın “Osmanlı Kimliği veya Türk Toplumunun Etnisiti Serencamı” isimli bir makalesini yayınladı.

Kanaatimce bu makale, Türkler açısından bilinmesi gereken gerçekleri içerdiğinden, mutlaka okunması gerekmektedir. Okuyalım ki; bugün yaşadıklarımıza bir anlam verebilelim. Ben de kendimce bir kampanya yürüterek, bu makalenin okunup anlaşılmasına çalışıyorum...

30Oca/170

6-7 EYLÜL’Ü BİLİYORSUNUZ YA 29 OCAK’I? – Av.Özcan PEHLİVANOĞLU

unnamed

6-7 EYLÜL’Ü BİLİYORSUNUZ YA 29 OCAK’I? – Av. Özcan PEHLİVANOĞLU 

“Yunanistan 8 haini iade etmeyip, Ege Denizindeki Türk Adalarını işgal etmeye ve Kıbrıs'ta Türk hakimiyetine son vermeye çalıştıkça bende unutan veya hiç bilmeyen akıllara bir hatırlatayım dedim. Malum bugün 29 Ocak!”

Türk Milleti, tarihi sorunlar içinde boğuşup duruyor ve bu sorunların içinden akıl ve bilgi yolu ile değil de, yumurta kapıya geldiğinde kaba kuvvet ile çıkmaya çalışıyor.

Vereceğimiz örnekte bunun bariz bir göstergesi...

14Oca/170

KUDÜS PERİŞAN, MÜSLÜMAN PERİŞAN! – Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

unnamed (1)

KUDÜS PERİŞAN, MÜSLÜMAN PERİŞAN! – Av. Özcan PEHLİVANOĞLU

Bu hafta İsrail'e bir seyahat yaptım. Tabii ki İsrail'e gidip Kudüs'e gitmemek olmazdı bizde oralara giderek Mescid-i Aksa'yı ve Peygamber makamlarını ziyaret ettik. Falih Rıfkı Atay'ın “Zeytindağı” adlı eserinde anlattıklarını bizzat yerinde müşahade ettik. Hatta Cuma namazımızı da Mescid-i Aksa'da kıldık.

Biliyorsunuz, Peygamber Efendimiz Mirac Hadisesini Mescid-i Aksa'da yaşamıştır ve bir Hadislerinde “Oraya gidin ve içinde namaz kılın” demiştir. Yani o topraklar bizim için kutsal olan; gidilmesi, ziyaret edilmesi ve elde tutulması gereken topraklardır.