Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
27Ara/170

AMAN DİKKAT… / Mehmet SORAL

mehmet soralAMAN DİKKAT... / Mehmet SORAL

KHK ile yapılmak istenen düzenlemeyle kendi milislerine "İktidarımızın devamı için yaptığınız ve yapacağınız her türlü karşı duruşunuzda resmi blr sıfatınız olmasa dahi, eylemleriniz nedeniyle soruşturma ve kovuşturmalara karşı sizleri koruyacağım; hiç endişeniz olmasın" denilerek, yandaşlara güvence verilmek istenmektedir.
...
Aklı başında olan, üç satır yazıyı okuyup, anlayabilecek herkesin bu yeni KHK düzenleme düşüncesinin aynı zamanda gelecekte yaşayabileceğimiz toplumsal bir felaketin habercisi olarak görmek mÜmkündür.
7Ara/170

"MERAL AKŞENER ÜZERİNE GÖZLEMİM” – Mehmet SORAL

SAM_1325"MERAL AKŞENER ÜZERİNE GÖZLEMİM” - Mehmet SORAL

Meral Hanım'ın Artvin ziyaretinde yaptığı konuşmayı izleyince; kişiliği ve liderliği üzerine gözlemlerime dair tespitlerimi paylaşmak istedim.

İrticalen yaptığı konuşma üslubundan anlıyoruz ki; son derece özgüven sahibi birisi. Belki birileri ''Ezberini tekrarlıyor'' diyeceklerdir ancak mümkün değil şöyle ki; arada söze giren, laf atanlara usulüne uygun hesaplı, kitaplı yani usturuplu şekilde ''Sesini duydum, benim için özelsin ve sana değer veriyorum bilesin'' diyerek cevabını parantez içi yaparak veriyor; sonra buradan yeni bir başlık açıp, devam edebiliyor; bir başkası hatırlatmada bulunuyor yine bir başlık altında konuşmasına devam edebiliyor.

O kalabalıktaki herkese kendisini Meral Akşener nezdinde özel olduğunu hissettiriyor.

Samimi ve sahici olduğundan; belki de öz güvenini besleyen ana kaynak burada gizli.

Buyurgan bir yapıdan ziyade güven veren anaç yapısı var.