Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
10Mar/180

YİNE OKLUK, YİNE YOKLUK – Can PULAK

IMG_0742_thumbYİNE OKLUK, YİNE YOKLUK - Can PULAK
Bu Okluk meselesi, kamuoyunun vicdanını rahatsız etmeye devam ediyor.

Kimsenin Cumhurbaşkanının yazlık ihtiyacı konusunda sıkıntısı, üzüntüsü, problemi yok. Elbetteki bir ülkenin zirvesinde oturanların da dinlenmeye ihtiyaçları olacak.    

Ancak ihtiyacın şatafatlı, görkemli ve muhteşem olması gerekmez. Nihayetinde bir ailenin tatilini geçireceği bir yazlıktan bahsediyoruz.
Okluk’ta mütevazi bir evin yıkılarak yerine yapılan iddialı, gösterişli ve çok büyük binalarla, bunların yapımı için girişilen doğa katliamına haklı itirazlar var. Bu itirazların yapılması hatta tepki gösterilmesi, yurttaşların doğal bir hakkıdır. Buna kızmak, Anayasa’nın verdiği bir hakkı kullanmayı engellemek doğru bir hareket değildir, ayrıca bunu yapan ve düşünenlere de bir şey kazandırmaz.

26Nis/160

Türklüğü Solumak Fırsatı / Can PULAK -55

IMG_0742Türklüğü Solumak Fırsatı –  Can PULAK / info@antalyabugun.com

Avrupa’ya, Amerika’ya, Avustralya ve Yeni Zelanda’ya gider, dünyayı defalarca dolaşırız da, burnumuzun dibindeki Ecdad-ı fatihan bölgesini görmezden geliriz. Kosova’ya gittiniz mi hiç? Gitmediyseniz gerçek Türk’lüğü ve bozulmamış Müslümanlığı yaşamak için mutlaka gidiniz.

Ali Şen olmasaydı, belki yıllarca farkedemeyecek, aklımıza bile getirmeyecektik 500 yıldan fazla hükmettiğimiz coğrafyayı. Sevdiği dostlarından oluşan 20 kişilik grubu uçakla memleketi Kosova’ya getiren, gezdiren ve ağırlayan Ali Şen, ülkemizde hasret kaldığımız dostluğu, kardeşliği ve gerçek sevgiyi de yaşattı bizlere.

Önce Kosova’yı, Başkent Priştine’yi ve bir tablo kadar güzel yemyeşil Priznen’i anlatmalıyım sizlere… İstanbul’dan uçakla 1,5 saatte iniyorsunuz Priştine’ye. Burası süratle gelişen ve yabancı yatırımların hızla arttığı bir kent. Düzenli ve bakımlı yollarla 50 dakikada ise, Priznen’e ulaşıyorsunuz. Ülkenin etrafı dağlarla çevrili ama Kosova verimli bir ovanın üzerine oturmuş.