Ahsen Okyar Söylenmek yerine söylemek lazım… Şikayet edeceğine sen de alternatifini oluştur.

ahsen okyar
29Haz/170

HEPİMİZİN GEÇMİŞ SON 3 YILI – Yüksel ERCAN

HEPİMİZİN GEÇMİŞ SON 3 YILI – Yüksel ERCAN

    Ortalama insan ömrünün 70-80 yıl olduğu bir dünyada normal şartlarda beş yılın on yılın hesabın yapılması fazla bir anlam ihtiva etmeyebilir, İyi bir hayat sürende fazla iyi olmayan bir ömür geçirende “Allahın verdiği bu güne şükür” diye dua ederek gelecek günlere bakmaya devam eder.

Ancak hayat şartlarının bu kadar ağırlaştığı köylerden kentlere doğru başlayan ve nerede ne zaman hangi şartlarda duracağı bilinemeyen Göç vesilesi ile içerisine düştüğümüz keşmekeş hayat tarzı bizi kendi ekseninde döndürüp duruyor sonrada bir köşeye fırlatıyor.

Türkiye’de bu hızlı hayat tarzının en fazla yaşandığı ülkelerin başında geliyor, Sanayileşmesini tam olarak tamamlayamamış, Eğitimde istediği noktaya bir türlü ulaşamamış Avrupalı, Asyalı yada Ortadoğulu olacağına bir türlü karar verememiş bir ülkenin her bir metrekaresini dizayn eden siyaset var olan değerlerin de bir bir değişmesini mecbur hale getiriyor.

18Haz/160

İktidar Nimeti Muhafazakar yapıyı çatırdatıyor – Yüksel ERCAN

2_1İktidar Nimeti Muhafazakar yapıyı çatırdatıyor - Yüksel ERCAN

Türkiye’de bir grup işlerin çok iyi gittiğini söylüyor, İşlerin iyi gittiğini söyleyen grup şu sıralar yurt içinde yüzde 49 oranında bir yüzdeye sahip, Türkiye’nin yarısına yakın olan bu orana bakıldığında kendisini o gruba ait gören tüm insanların son derece mutlu olması gerekiyor.

Sözünü ettiğimiz bu yüzde 49 oranın karşısında ise başka siyasi partilere mensup olsalar da yüzde 51’lik bir kitle var, Başkanlık ile yönetilen ülkelerde olan sistem bizde olmadığından yüzde 51’lik bu oran kendisinden daha az olan yüzde 49 için hiçbir anlam ifade etmiyor.

Şu an iktidarı elinde bulunduran AK Parti’nin hemen her şart altında elinde tutmaya çalıştığı daha doğrusu tuttuğu yüzde 49’luk oran içerisinde bulunmalarına ,başta sosyal ve ticari noktalarda son derece rahat olan pek çok yazar/çizer/düşünür ise bütün bu olumlu görüşlere rağmen mutlu değil.

5Haz/140

Çatı adayına HAYIR, Meral Akşener’e EVET – Yüksel ERCAN

Çatı adayına HAYIR, Meral Akşener’e EVET – Yüksel ERCAN

02.06.2014 21:48:02 Radikal

Ağustos ayı içerisinde yapılacak ve siyasi açıdan da Türkiye'yi bambaşka bir mecraya götürecek olan Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi MHP Genel başkanıDevlet Bahçeli  "Çatı Aday formülü"  ile ilgili partiler ve STK'lar ile görüşmeler yaparken Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'tan "Muhalefet Çatı adayı ararken biz Cumhurbaşkanlığı seçimini yapmış ve adayımızı Cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtmuş olacağız "şeklinde muhalefet parti mensuplarını "kahreden" bir açıklama yaptı.

Türkiye aylardır Cumhurbaşkanlığı seçimi ile yatıp kalkıyor, ancak gelinen noktada eğer AK Parti'nin çıkartacağı aday karşısına bütün Türk milletinin tasvip edeceği bir isim çıkarılmadığı takdirde daha ilk turda muhalefet partilerinin havlu atacağı gerçeği de hemen yanı başımızda duruyor.

Biz Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP'nin yarışa hangi isimle girerse girsin başarılı olabileceğine Asla ama asla inanmıyoruz, Türkiye gibi Sağ oyların nerede ise yüzde 70'ler noktasına ulaştığı bir siyasi ortamda CHP gibi bir siyasi partinin mensuplarının Mansur Yavaş'ı dillendirdiği de hesaba alınırsa CHP cenahından kesinlikle bir umut olmayacağını biliyoruz.